Tërmeti i fuqishëm shkund tokën, ja sa ishte magnituda

Azia

Tërmeti i fuqishëm shkund tokën, ja sa ishte magnituda

Më: 27 maj 2023 Në ora: 11:29
Lëkundjet u ndien në Tokio dhe zonat përreth.

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.2 goditi Japoninë lindore, sipas mediave të vendit.

Por nuk u dha asnjë paralajmërim për cunami.

Lëkundjet u ndien në Tokio dhe zonat përreth.

Sipas të dhënave të deritanishme nuk ka të informacione për dëme.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat