Fëmijë të therur gjenden në kibuc teksa dalin detaje të reja të mizorive të Hamasit

Azia

Fëmijë të therur gjenden në kibuc teksa dalin detaje të reja të mizorive të Hamasit

Nga: M.H. Më: 11 tetor 2023 Në ora: 06:43
Foto nga vendi i ngjarjes

Trupat e banorëve izraelitë dhe militantëve palestinezë shtriheshin jashtë shtëpive të djegura në kibucin izraelit Kfar Aza të martën, disa ditë pasi Hamasi nisi një sulm të papritur në shkallë të gjerë mbi Izraelin, duke dërguar luftëtarë të armatosur rëndë që derdheshin përtej kufirit nga Gaza dhe të tërbuar nëpër zonat rurale. komunitetet.

Forcat e Mbrojtjes së Izraelit (IDF) morën një ekip të CNN dhe shtyp të tjerë të huaj në vend, teksa shkonin shtëpi më shtëpi duke mbledhur të vdekurit në çanta trupash dhe duke i ngarkuar në një kamion.

Në mesin e të vrarëve në Kfar Aza ishin fëmijë, gra dhe të moshuar, tha IDF, shkruan CNN, përcjell “Bota sot”.

Detajet e tmerrshme të sulmeve ndaj komuniteteve kufitare sapo kanë filluar të dalin në dritë. Kfar Aza është një nga disa kibuci, enklavat e vogla bujqësore, që pësuan pjesën më të madhe të sulmit tokësor të Hamasit të shtunën.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat