Gaza: 28 mijë e 985 të vrarë, 68 mijë e 883 të plagosur

Azia

Gaza: 28 mijë e 985 të vrarë, 68 mijë e 883 të plagosur

Më: 18 shkurt 2024 Në ora: 13:15
Gaza

28 mijë e 985 palestinezë janë vrarë, dhe 68 mijë e 883 të tjerë janë plagosur në Gaza, që nga 7 tetori, tha Ministria e Shëndetësisë e vendit.

Ajo tha gjithashtu se të paktën 127 palestinezë janë vrarë dhe 205 të tjerë janë plagosur në 24 orët e fundit, raporton The Guardian.

Të gjithë këto viktima erdhën si pasojë e sulmeve izraelite, që nisën më 7 tetor të vitit 2023.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat