Mbi 29 mijë palestinezë të vrarë që nga 7 tetori

Azia

Mbi 29 mijë palestinezë të vrarë që nga 7 tetori

Më: 22 shkurt 2024 Në ora: 09:48
Gaza

Ministria e Shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi ka bërë të ditur se gjithsej 29 mijë e 410 palestinezë janë vrarë në sulmet izraelite në Gaza që nga 7 tetori.

Në njoftimin e kësaj ministrie bëhet e ditur se 69 mijë e 465 persona të tjerë janë plagosur që nga fillimi i luftës, shkruan Sky News.

Ministria nuk ka bërë dallime mes civilëve dhe luftëtarëve të vrarë në shifrat e saj.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat