Kim Jong Un thotë se tani është koha për të qenë gati për luftë Koreja e Veriut

Azia

Kim Jong Un thotë se tani është koha për të qenë gati për luftë Koreja e Veriut

Më: 11 prill 2024 Në ora: 06:16
Kim Jong Un

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, ka dalë sot me një deklaratë për media derisa ishte për vizitë në universitetin kryesor ushtarak të vendi.

Ai ka thënë se vendi i tij është situata të paqëndrueshme si në aspektin ushtarak dhe politik, shkruan Reuters.

Kim Jong Un shtoi se tani është koha për të qenë më i përgatitur për luftë se kurrë , tha të enjten agjencia e lajmeve KCNA.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat