Komuniteti ndërkombëtar e ka ‘humbur busullën morale në Gaza’, thotë zëvendëssekretarja e OKB-së

Azia

Komuniteti ndërkombëtar e ka ‘humbur busullën morale në Gaza’, thotë zëvendëssekretarja e OKB-së

Më: 11 prill 2024 Në ora: 11:14
Foto ilustrim

Zëvendëssekretarja e përgjithshme e OKB-së, Amina J Mohammed, ka thënë se “njerëzimi” dhe “komuniteti ndërkombëtar” e kanë “humbur” “busullën morale në Gaza”. Ajo kërkoi veprim, duke thënë: “Jemi vonë.”

Mohammed tha kështu në një postim në rrjetet sociale, njofton Klankosova.tv.

“Ne kemi humbur busullën tonë morale për Gazën si njerëzim, si komunitet ndërkombëtar.

Ne duhet të bëjmë diçka për atë shpejt – jemi vonë.

Janë mijëra fëmijë që vazhdojnë të humbasin jetën.”

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat