Hamasi refuzon propozimin e fundit për marrëveshjen e pengjeve

Azia

Hamasi refuzon propozimin e fundit për marrëveshjen e pengjeve

Nga: A.SH Më: 14 prill 2024 Në ora: 07:13
Foto ilustrim

Larg Iranit, kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka thënë se Hamasi ka refuzuar propozimin e fundit për një marrëveshje për kthimin e pengjeve izraelite.

Një deklaratë nga zyra e kryeministrit tha se Izraeli do të vazhdojë të ndjekë objektivat e tij në Gaza "me forcë të plotë".

Ai tha se refuzimi i propozimeve tregoi se Yahya Sinwar, lideri i Hamasit në Gaza, nuk dëshironte një marrëveshje dhe po përpiqej të shfrytëzonte tensionet me Iranin dhe të sillte një përshkallëzim rajonal të konfliktit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat