Ja si e quan Hamasi sulmin e Iranit ndaj Izraelit

Azia

Ja si e quan Hamasi sulmin e Iranit ndaj Izraelit

Më: 14 prill 2024 Në ora: 11:10
Foto ilustrim

Hamasi ka mbrojtur sulmin e Iranit ndaj Izraelit.

Grupi e quajti gjuajtjen e qindra raketave dhe dronëve nga Irani brenda natës një “të drejtë natyrore dhe një përgjigje të merituar”, raporton SkyNews.

Veprimi ushtarak i Iranit erdhi pas një sulmi të dyshuar ajror izraelit në kompleksin e ambasadës së tij në Damask më 1 prill që vrau oficerë të Korpusit elitë të Gardës Revolucionare Islamike.

“Ne në Hamas e konsiderojmë operacionin ushtarak të kryer nga Republika Islamike e Iranit si një të drejtë natyrore dhe një përgjigje të merituar për krimin e shënjestrimin e konsullatës iraniane në Damask dhe vrasjen e disa liderëve të Gardës Revolucionare”, tha Hamasi në deklaratë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat