Netanyahu: Nuk largohemi nga Gaza pa eliminuar Hamasin

Azia

Netanyahu: Nuk largohemi nga Gaza pa eliminuar Hamasin

Më: 20 qershor 2024 Në ora: 19:37
Benjamin Netanyahu.

“Ne nuk do të largohemi nga Gaza derisa të gjithë pengjet të kthehen dhe nuk do të largohemi derisa të eliminojmë Hamasin”, kështu ka theksuar kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu.

Më tej Netanyahu u shpreh i bindur se Izraeli do të bëjë gjithçka për të kthyer pengjet.

“Ne nuk do të heqim dorë, nuk kemi mundësi të heqim dorë nga fitorja. Ky është qëndrimi im. Kushdo që kundërshton duhet të kundërshtojë hapur.

Ne jemi të përkushtuar të kthejmë të gjithë 120 personat e rrëmbyer,”, shtuar ai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat