​Zjarr në kryeqytetin e Kazakistanit, një ndërtesë 26-katëshe është djegur

Azia

​Zjarr në kryeqytetin e Kazakistanit, një ndërtesë 26-katëshe është djegur

Më: 22 qershor 2024 Në ora: 19:34
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një zjarr ka shpërthyer sot në një rrokaqiell në Astana, kryeqyteti i Kazakistanit.

Sipas Kazinform, zjarri ka rënë në katin e 26-të të një pallati banesor dhe tregtar.

Tetë persona janë evakuuar dhe shumë shërbime emergjente janë në terren.

Agjencia turke Anadolu raporton se nuk ka viktima dhe se zjarri është lokalizuar. Ata shtojnë se zjarri ka përfshirë 180 metra katrorë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat