Prishtina miqësore me Badelin, një kërcënim për Bashkimin - Bota Sot
Prishtina miqësore me Badelin, një kërcënim për Bashkimin

Basketboll

Prishtina miqësore me Badelin, një kërcënim për Bashkimin

Nga: K. Goca Më: 20 shkurt 2019 Në ora: 16:04
Prishtina miqësore me Badelin, një kërcënim për Bashkimin

Klubi i basketbollit Prishtina (femrat) përgatitet maksimalisht për sfidën gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, kundër kampiones në fuqi Bashkimi nga Prizreni, e cila do të zhvillohet në Rahovec.

Sonte në orën 20.00 në palestrën në Shkup, fituesi i Kupës së Kosovës, Prishtina do të luajë miqësore me kampionen në fuqi të Maqedonisë Veriore, Badel.

Për trajnerin e Prishtinës, Fidan Shatri, është një test i mirë, të shoh formën e secilës lojtare dhe në anën tjetër paraqet edhe një kërcënim për Bashkimin. Shatri i bën me dije Bashkimit se skuadra e tij do t’i dal dardhë me bisht!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...