Një fitore larg finales - Bota Sot
Një fitore larg finales

Basketboll

Një fitore larg finales

Më: 5 prill 2019 Në ora: 11:16
Pamje nga ndeshja

Vëllaznimi ka triumfuar në ndeshjen e parë gjysmëfinale të serisë së play-offit ndaj Don Boskos me rezultat 70:54.

Lojtarët më të dalluar te Vëllaznimi ishin Taaj Ridley me 19 pikë, 7 kërcime e 1 asistim dhe Edmond Kryeziu me 18 pikë, 5 kërcime dhe 3 asistime, ndërsa te Don Bosko u dallua Gent Shalla me 14 pikë dhe 15 kërcime.

Ndeshja e kthimit do të luhet të hënën me fillim nga ora 19:00 në Prishtinë, ndërsa skuadra që shënon dy fitore do të radhitet në finalen e madhe.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...