Devonte Upson - lojtar i ndeshjes

Basketboll

Devonte Upson - lojtar i ndeshjes

Më: 9 maj 2024 Në ora: 22:10
Devonte Upson

Basketbollisti i Trepçës, Devonte Upson, me 11 pikë e dhjetë kërcime, si dhe një asistime ishte MVP i ndeshjes Trepça – Golden Eagle Ylli.

Ai e kishte indeksin 20 apo më të lartin te mitrovicasit.

Duhet theksuar se finalja e parë e “Play-off”-it i ka takuar Trepçës.

Mitrovicasit edhe pse ishin duke humbur me 13 pikë dallim, të përkrahur nga tifozët kanë triumfuar 77:68 (20:29, 11:8, 22:15, 24:16), duke udhëhequr në serinë finale.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat