Faqeziu Çoviç bërtet: Kush mundet me ma marrë nga shpirti Kosovën?!   - Bota Sot
Faqeziu Çoviç bërtet: Kush mundet me ma marrë nga shpirti Kosovën?!  

Basketboll

Faqeziu Çoviç bërtet: Kush mundet me ma marrë nga shpirti Kosovën?!  

Nga: Kemajl Goca Më: 23 prill 2019 Në ora: 12:32
Faqeziu Çoviç bërtet: Kush mundet me ma marrë nga shpirti Kosovën?!  

Një farë Nebojsha Çoviç, kryetar i klubit të basketbollit Cërvena Zvezda nga Beogradi, klub famëkeq, më i urryeri në rajonin e Ballkanit, ka bërë një gjest të turpshëm. Nebojsha pa fije turpi shpreh nacionalizmin e shfrenuar dhe tregon haptas se çfarë mentaliteti primitiv ka. 
Çoviçit i shpërthejnë emocionet kur dëgjoi Vidovdanin, dhe këndoi: "Kush mundet me ma marrë nga shpirti Kosovën?!”.

Sa e ultë, sa e poshtër dhe sa skandaloze ky gjest i shovenistit serb në një ndeshje të ABA League, në një finale kundër Buduçnostit nga Podgorica. Ky faqezi duhet t’ju kërkojë falje klubit malazez se aq keq i priten në Beograd! Edhe një herë Serbia tregoi fytyrën e vërtet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...