Lojtari i Prishtinës më i miri në FIBA Europe Cup - Bota Sot
Lojtari i Prishtinës më i miri në FIBA Europe Cup

Basketboll

Lojtari i Prishtinës më i miri në FIBA Europe Cup

Më: 8 maj 2019 Në ora: 13:22
Khalid Boukichou

Khalid Boukichou është edhe zyrtarisht lojtari më i mirë për sezonin 2018/2019 në FIBA Europe Cup në pozitën Qendër.

Boukichou ishte pjesë e Z Mobile Prishtina gjatë gjithë sezonit në FIBA Europe Cup ku Prishtina arriti të shkruajë historinë.

Ai padyshim që ishte ndër lojtarët më të mirë në klubin e Prishtinës dhe në këtë kompeticion.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...