Kerasan Prishtina kampione e Kosovës - Bota Sot
Kerasan Prishtina kampione e Kosovës

Basketboll

Kerasan Prishtina kampione e Kosovës

Më: 16 maj 2019 Në ora: 15:28
Kerasan Prishtina kampione e Kosovës

Basketbollistet e Kerasan Prishtinës janë shpallur kampion të Kosovës në kategorinë U16, pasi që në ndeshjen e dytë finale te luajtur në Gjilan, kanë mposhtur United Basketball me rezultat 62:76.
Njomaket e Prishtinës dhuruan lojë më të mirë dhe si rrjedhojë e kësaj edhe triumfuan bindshëm dhe festuan këtë trofe të çmueshëm.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...