Pamje të tmerrshme, rrahje e madhe, as femrat nuk kryen punë - Bota Sot
Pamje të tmerrshme, rrahje e madhe, as femrat nuk kryen punë

Basketboll

Pamje të tmerrshme, rrahje e madhe, as femrat nuk kryen punë

Nga: Kemajl Goca Më: 27 tetor 2019 Në ora: 13:24
Pamje të tmerrshme, rrahje e madhe, as femrat nuk kryen punë

Incident i rëndë ka ndodhur në një ndeshje të basketbollit në Kampionatin e Lituanisë. 

Në përballjen mes Rytas Vilnius dhe Zalgiris, e cila përfundoi me fitoren e mysafirëve me rezultat 70:88, ndodhi një rrahje e madhe mes tifozëve.

Tifozët e Zalgiris provokojnë huliganët e Ritas të cilët iu rikthyen në mënyrë me brutale, duke goditur me çka kishin në dorë. Rrahja nuk ndodhi vetëm në tribuna por edhe në tunel, ku shihen goditje e tmerrshme edhe në tunel.

Ky ishte një skandal i madh i një lige.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat