Prishtina mundet në Prizren - Bota Sot
Prishtina mundet në Prizren

Basketboll

Prishtina mundet në Prizren

Më: 1 mars 2020 Në ora: 11:59
Prishtina mundet në Prizren

Bashkimi ka fituar derbin e vjetër ndaj Sigal Prishtinës me rezultat 89:82 (28:13, 10:36, 25:23, 26:10) në kuadër të javës së 26-të në Superligën e Kosovës në basketboll.

Takimi ishte shumë interesant dhe me shumë kthesa gjatë ndeshjes. Prizrenasit e nisën më mirë takimin, duke e fituar çerekun e parë 28:13. Por, në periudhën e dytë u kundërpërgjigjën prishtinasit, 10:36, për të shkuar në pushim me rezultat 38:49. Perioda e tretë ishte e barabartë në parket (25:23), derisa në 10 minutat e fundit, vendasit u treguan më të mirë, duke e fituar këtë pjesë 26:10 dhe për të triumfuar në fund me rezultat 89:82.

Te Bashkimi u dalluan Stevie Clark me 17 pikë, 12 kërcime e nëntë asistime dhe Terik Bridgeman me 22 pikë, kurse te Sigal Prishtina, më i miri në parket ishte Anthony Goods me 22 pikë.

Bashkimi tani ka 14 fitore dhe nëntë humbje, kurse Sigal Prishtina 17 fitore dhe gjashtë humbje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat