Reprezentuesi i Kosovës te Podgorica

Basketboll

Reprezentuesi i Kosovës te Podgorica

Më: 1 korrik 2020 Në ora: 17:28
Reprezentuesi i Kosovës

Basketbollisti i Kombëtares së Kosovës, Mikaile Tmusic është bërë me skuadër të re.

Fundori tashmë është prezantuar te skuadra malazeze, KK Podgorica, shkruan Olle.

Së fundi, Tmusic ishte pjesë e Sigal Prishtinës, ku luajti për dy vite.

Ndërsa, më parë në Superligën e Kosovës ndjërsiti fanellën e Bashkimit.

Tmusic, është nga Mali i Zi, por prindërit e tij janë të lindur në Kosovë, dhe kjo ka bërë që ai të vesh fanellën e Kombëtares tonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat