Mimoza Kusari befason me përkushtimin e saj - Bota Sot
Mimoza Kusari befason me përkushtimin e saj

Basketboll

E enjte, 15 nëntor 2018

Mimoza Kusari befason me përkushtimin e saj

Nga: K.Goca Më: 3 dhjetor 2017 Në ora: 14:14
Mimoza Kusari në mesin e personave me aftësi të kufizuara

Kryetarja e partisë Alternativa e Kosovës, Mimoza Kusari, ish kryetarja e Komunës së Gjakovës, është shumë e përkushtuar edhe në sport sidomos ka një respekt të veçantë për personat me aftësi të kufizuara. “3 dhjetor, shënojmë ditën ndërkombëtare të personave me aftësi të kufizuar.  Shoqata “Handikos” Gjakovë, organizoi turneun e basketbollit për të shënuar këtë ditë.

Shoqëria jonë do të jetë e zhvilluar, kur të gjithë të ndjehen të barabartë dhe të përfaqësuar në të.

Këtë vit Handikos në Gjakovë pas 18 viteve e mbyll me objektin e ri dhe modern, investim ky i 'Save The Children' dhe komunës së Gjakovës”, shkruan Kusari.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test