Bashkimi na nderon në Ligën Ballkanike - Bota Sot
Bashkimi na nderon në Ligën Ballkanike

Basketboll

E hënë, 15 tetor 2018

Bashkimi na nderon në Ligën Ballkanike

Më: 14 prill 2018 Në ora: 19:34
Bashkimi

Skuadra e Bashkimit ka arritur në finale të Ligës Ballkanike.

Skuadra nga Prizreni e ka mposhtur në gjysmëfinale skuadrën e Rilskit në ndeshjen të cilën bashkimi gjatë gjith kohës ishte më e mirë se skuadra kundërshtare,raporton KosovaPress.

Rezultati përfundimtar i ndeshjes ishte 71:72. Më të mirët te Bashkimi ishin A.Moss me gjithsej dhe 19 pikë dhe V.Zollo me 15 sosh.

Finalja e këtij viti në Ballkan Ligë do të zhvillohet nesër dhe Bashkimi do të synojë të ngris trofeun e kësaj lige.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test