Japonia dhe Rusia goditen nga një termet 7.0 shkallë - Bota Sot
Japonia dhe Rusia goditen nga një termet 7.0 shkallë

Bota

Japonia dhe Rusia goditen nga një termet 7.0 shkallë

Më: 13 shkurt 2020 Në ora: 13:25
Foto ilustrim

Një tërmet i madh ka goditur bregdetin verior të Japonisë sot, por nuk ka raportime për dëme serioze ose lëndime dhe asnjë rrezik të ndonjë cunami, thanë zyrtarët.

Tërmeti me madhësi 7.0 ballë epiqendrën e pati në det, 62 milje në juglindje të Ishujve Kuril të Rusisë, tha Shërbimi Gjeologjik i SHBA-ve. (USGS).

Tërmeti nënujor ndodhi 100 milje nën sipërfaqen e oqeant.

Televizioni publik NHK tregoi një video që shfaq dridhjen e monitorëve dhe rafteve në zyrën e tyre në Kushiro në bregdetin juglindor të Hokkaido.

Policia prefekturale Hokkaido tha se ata nuk kishin marrë raporte për dëme ose lëndime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat