​Turqia ndihmon SHBA në luftën kundër koronavirusit

Bota

​Turqia ndihmon SHBA në luftën kundër koronavirusit

Më: 27 prill 2020 Në ora: 21:54
Rexhep Tajip Erdogan

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi se vendi i tij nesër do të dërgojë pajisje mjekësore në Shtetet e Bashkuara, përfshirë kostume mbrojtëse dhe maska, për të ndihmuar në frenimin e pandemisë me koronavirus.

Erdogan shtoi se një karantinë tre-ditore do të jetë në fuqi në 31 qytetet turke nga data 1 maj dhe se masa të tilla do të vazhdojnë deri në fundjavën e Ramazanit në fund të majit

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat