Norvegjia njofton 1 miliard dollarë ndihmë për Ukrainën

Bota

Norvegjia njofton 1 miliard dollarë ndihmë për Ukrainën

Nga: A.SH Më: 2 korrik 2022 Në ora: 07:10
Foto ilustrim

Norvegjia njoftoi për 1 miliard dollarë ndihmë për Ukrainën gjatë dy viteve ndërsa kryeministri norvegjez Jonas Gahr Store vizitoi vendin të premten.

1 miliard dollarë, që janë si shtesë e ndihmës së mëparshme të shpallur nga Norvegjia, janë për "ndihmë humanitare, rindërtim të vendit, armë dhe mbështetje për funksionimin e autoriteteve ukrainase", tha qeveria norvegjeze në një deklaratë.

Kujtojmë, se luftimet në Ukrainë nuk po ndalen dhe se e gjitha bota ëshët mobilizuar në ndihmë dhe mbshtetje të Ukrianës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat