Përmbytet varka me turistë në Galapagos, katër të vdekur, dy ende të zhdukur

Bota

Përmbytet varka me turistë në Galapagos, katër të vdekur, dy ende të zhdukur

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 08:14
Foto ilustrim

Katër persona kanë vdekur dhe dy rezultojnë të zhdukur pasi një varkë me turistë u përmbyt pranë ishujve Galapagos të dielën në mbrëmje.

Varka u përmbyt pranë Gjirit Tortuga dhe po udhëtonte midis Isla Isabella dhe Santa Cruz, dy ishujt e Galapologos.

Në varkë ndodheshin më shumë se 30 pasagjerë.

Mes të vdekurve është një shtetas amerikano-izraelit, një kolumbian dhe një ekuadorian.

Sipas zyrtarëve, tre motorët e varkës pushuan së punuari pasi mbaroi karburanti, shkruan Abcnews.go.

Personel i shpëtimit nga Ekuadori dhe Parku Kombëtar Galápagos janë duke kërkuar për dy pasagjerët e zhdukur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat