Arrestohet i riu shqiptar në Itali, iu gjet sasi e madhe droge

Diaspora

Arrestohet i riu shqiptar në Itali, iu gjet sasi e madhe droge

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 06:07
Droga

Një 22-vjeçar shqiptar është arrestuar nga karabinierët në Bolzano të Italisë.

Mediat italiane bëjnë me dije se ai akuzohet për shpërndarje droge.

Në momentin e ndalimit, në makinën e tij 22-vjeçarit iu gjetën 19 kg hashash, e cila në vlerën e tregut sipas mediave kap vlerën e 150 mijë eurove.

Nuk bëhet me dije identiteti i shqiptarit të arrestuar dhe as detaje të tjera rreth operacionit për arrestimit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat