LDK e Beneluksit ndan mirënjohje për dëshmorin Ismet Rrahmani, Fetah Rudin, Fadil Gecin dhe Fadil Gashin - Bota Sot
LDK e Beneluksit ndan mirënjohje për dëshmorin Ismet Rrahmani, Fetah Rudin, Fadil Gecin dhe Fadil Gashin

Diaspora

E martë, 16 tetor 2018

LDK e Beneluksit ndan mirënjohje për dëshmorin Ismet Rrahmani, Fetah Rudin, Fadil Gecin dhe Fadil Gashin

Nga: Bota sot Më: 30 korrik 2018 Në ora: 00:56
Me mirënjohje u nderuan dëshmori i kombit, Ismet Rrahmani, aktivisti dhe anëtari shumë vjeçar i LDK-së, Fetah Rudi, ish deputeti i LDK-së, Fadil Geci, dhe kryetari LDK-së, dega në Klinë, Fadil Gashi.

Lidhja Demokratike e Kosovës, dega në Beneluks, ka nderuar me mirënjohje veprimtarët  e çështjes kombëtare për kontributin e dhënë për LDK-në dhe luftën për lirinë e Kosovës.

Me mirënjohje u nderuan dëshmori i kombit, Ismet Rrahmani, aktivisti dhe anëtari shumë vjeçar i LDK-së, Fetah Rudi, ish deputeti i LDK-së, Fadil Geci, dhe kryetari LDK-së, dega në Klinë, Fadil Gashi.

“Sot se bashku me Kryetarin e LDK-se Dega ne Benelluks z. Bahtir Kastrati me bashkepuntoret e vet z. Xhavitin dhe z. Xhevdetin te shoqeruar edhe nga antari i Kryesise se LDK-se Deputeti Parlamentit z. Anton Quni,veprimtarin e madh te LDK-se e te qeshtjes kombetare z. Idriz Zeqiraj, dhe kordinatori z. Sali Morina, Nenkryetari i Komunes se Istogut z. Lulzim Blakaj,d he Nenkryetari i Komunes se Klines z. Besim Hoti, Profesor Pren Gjetaj, z. Brahim ben ndarjen e mirenjohjeve qe kjo Dege kishte ndare per veprimtaret per kontributin dhene per LDK-ne dhe luften per lirin ee Kosoves. Dega e LDK-se ne Beneluks me mirenjohje e nderuan Deshmorin e Kombit Mesuesin Ismet Rrahmani, Fetah Rudin, ish Deputetin dhe Komadantin z. Fadil Geci, Kryetarin e LDK Dega ne Kline Komandant z. Fadil Gashi, Mirenjohjet qe ipen nga Mergata jone kane vlere shume te madhe sepae ipen nga ata qe kan dhene shume per LDK-ne dhe per lirine e Kosoves qe asnjeher nuk u lekunden nga rruga e Presidentit historik Dr Ibrahim Rugova. Pas gjithe ketij aktiviteti me keta burra neper keto familje qe kane dhene shume per lirine e qe i falenderojme per pritjen e respektin perfundoi me nje dreke ne Trofta ne Istog. Kete aktivitet ditor por me vlere e percolli Radio Fontana ne Istog Drejtori z.Zeqir Mehmetaj qe e falenderojm shume. Faleminderit LDK Dega ne Beneluks”, ka shkruar në faqen e tij, aktivisti dhe anëtari i LDK-së, Fetah Rudi.

Image
Image
Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test