Ujësjellës Kanalizime: Nesër Durrësi pa ujë - Bota Sot
Ujësjellës Kanalizime: Nesër Durrësi pa ujë

Durrësi

Ujësjellës Kanalizime: Nesër Durrësi pa ujë

Më: 9 shtator 2019 Në ora: 19:53
Foto ilustrim

Ndërprerja e energjisë elektrike në Fushë Kuqe do të sjellë probleme në furnizimin me ujë të Durrësit gjatë ditës së martë.

Ujësjellës Kanalizime Durrës njofton se për shkak të ndërprerjes se energjisë elektrike ne linjën 110 kV Lac 1 – Fushe Kuqe, në stacionin e pompave në Fushë Kuqe nuk do të ketë energji elektrike gjatë ditës së martë. Kjo do të cënoje dhe furnizimin me ujë të Durrësit.

Me 10.09.2019 nga ora 08.00 deri në orën 18.00 OST ka njoftuar se do të stakohet energjia gjatë kësaj periudhe kohore dhe për këtë arsye pritet të ketë çrregullime në furnizimin me ujë të pijshëm të qytetit të Durrësit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...