Ende pushues të shumtë në Durrës

Durrësi

Ende pushues të shumtë në Durrës

Më: 2 tetor 2021 Në ora: 23:09
Foto ilustrim

Fillimi i Tetorit, me mot të mirë dhe temperatura të larta ka rikthyer pushues të shumtë në plazhet e Durrësit.

Të ardhur kryesisht nga Kosova dhe Maqedonia e Veriut, vizitorët po shijojnë detin dhe shërbimet. Vetë ata pohojnë se do ta vizitojnë qytetin bregdetar përsa kohë të këtë diell.

Operatorët turistikë thonë se prenotimet nga pushuesit vijojnë edhe gjatë Tetorit.

Ndërsa sezonin veror te këtij viti operatorët e konsiderojnë si të suksesshëm, krahasuar me pasojat që la pas pandemia e koronavirusit 1 vit më parë

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat