Mbërrijnë emigrantët/ Në Durrës sot vijnë 8 mijë pasagjerë, shumica prej tyre shqiptarë

Durrësi

Mbërrijnë emigrantët/ Në Durrës sot vijnë 8 mijë pasagjerë, shumica prej tyre shqiptarë

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 13:44
Foto ilustrim

Sot në portin e Durrësit do të ankorohen 5 tragete që do sjellin në Shqipëri 8 mijë pasagjerë, shumica e të cilëve janë qytetarë shqiptarë që qëndrojnë në Greqi e Itali dhe vijnë në vendin tonë për pushime.

Në mbrëmje priten rreth 3 mijë persona me dy tragete të linjës së Barit.

Një ditë më parë mbërritën 7 mijë e 500 persona dhe dy mijë automjete nga kjo linjë.

Fluksi i emigrantëve që mbërrijnë në vendin tonë çdo ditë ka qenë shumë i lartë gjatë muajit gusht.

Deri më 7 gusht kanë hyrë në Shqipëri 4 milion e 382 mijë vizitorë me pasaporta të huaja në vend.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat