Takimi Bushati – Kotzias, protesta edhe në Durrës - Bota Sot
Takimi Bushati – Kotzias, protesta edhe në Durrës

Durrësi

Takimi Bushati – Kotzias, protesta edhe në Durrës

Më: 20 janar 2018 Në ora: 15:10
Durrës

Teksa në Korçë është futur në ditën e dytë takimi mes ministrave të Jashtëm të Shqipërisë dhe Greqisë, Ditmir Bushati dhe Nikos Kotzias, sot ka pasur edhe protesta.

Një e tillë është zhvilluar edhe në Durrës, aty ku përfaqësues të shoqatës Çamëria kanë marshuar në bulevard për çështjen çame.

 “Nuk janë vetëm të çamëve, por e drejta e të gjithë shqiptarëve”. “S’ka Shqipëri pa Kosovë e Çamëri. E duam Çamërinë” janë shprehur ata.

“Ne nuk njohim asnjë marrëveshje që bën shteti shqiptar me shtetin grek në kurriz të çamëve. Ne kërkojmë që të gjitha marrëveshjet që bëhen për Çamërinë të ketë edhe një përfaqësues nga Republika jonë”.

Po sot edhe në Korçë u mbajt një protestë ku në fokus ishte dhuna ndaj shqiptarëve në burgjet greke.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test