Makina godet këmbësorët në Gjermani 2 të vrarë, dhe 15 të plagosur

Evropë

Makina godet këmbësorët në Gjermani 2 të vrarë, dhe 15 të plagosur

Më: 1 dhjetor 2020 Në ora: 15:35
Foto

Një makinë u fut të martën në një zonë për këmbësorë në qytetin jugperëndimor gjerman të Trier, duke vrarë dy persona dhe duke plagosur rëndë 15 të tjerë, thanë zyrtarët, raporton AP.

Shoferi u arrestua dhe automjeti u sekuestrua, shkroi policia e Trier në Twitter. Ekipet e policisë dhe të shpëtimit ishin në vendin e ngjarjes dhe autoritetet u thanë njerëzve që të shmangnin qendrën e qytetit.

Kryebashkiaku Wolfram Leibe i tha transmetuesit SWR se përveç dy të vdekurve, 15 persona kishin pësuar lëndime serioze.

Asnjë detaj nuk ishte në dispozicion menjëherë për shkakun e rrëzimit dhe policia nuk iu përgjigj telefonave ose postës elektronike të tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat