989 vdekje ditore nga COVID-19 në Gjermani

Evropë

989 vdekje ditore nga COVID-19 në Gjermani

Më: 19 janar 2021 Në ora: 08:18
Foto ilustrim

Gjermania ka regjistruar mbi 11 mijë vdekje të reja nga COVID-19.

Gjermania ka publikuar bilancin ditor të rasteve të reja dhe vdekjeve nga COVID-19.

Numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit në Gjermani u rrit me 11,369 në 2,052,028, treguan të martën të dhënat nga Instituti Robert Koch (RKI) për sëmundjet infective, raporton Reuters.

Numri i raportuar i vdekjeve u rrit me 989 në 47,622, tregoi shifra.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat