Pallati luksoze/ Putin mohon akuzat: Unë nuk jam pronari i saj

Evropë

Pallati luksoze/ Putin mohon akuzat: Unë nuk jam pronari i saj

Më: 25 janar 2021 Në ora: 15:56
Vladimir Putin

Presidenti rus Vladimir Putin personalisht ka mohuar që ai është pronari i një rezidence luksoze, për të cilën ai u akuzua nga opozita e burgosur Alexei Navalny, dhe videoja në internet është klikuar 86 milion herë.

"Unë nuk e pashë atë film sepse nuk kisha kohë. "Asnjë nga ato që tregohen këtu sikur gjërat e mia, prona ime, nuk më përket mua ose të afërmve të mi, dhe as nuk i ka përkitur ndonjëherë," tha Putini në një bisedë me studentët rusë, me rastin e Ditës së Studentit.

Presidenti rus foli pas një fundjave gjatë së cilës mijëra njerëz dolën në rrugë në protesta të thirrura nga Navalny, i cili aktualisht po vuan një dënim me 30 ditë burg, ndërsa një nga aleatët e tij inkurajoi demonstrata të mëtejshme të hënën.

Një video e postuar në kanalin YouTube të Alexei Navalny më 19 Janar tregon një pronë dhe një vilë buzë Detit të Zi.

Ekipi i Navalny lëshoi një video, ku thuhej se "pallati" luksoz u ndërtua për Presidentin Putin përmes një skeme të komplikuar korrupsioni, raporton agjencia AP.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat