Policia gjermane: Një burrë sulmoi disa njerëz me thikë në Frankfurt

Evropë

Policia gjermane: Një burrë sulmoi disa njerëz me thikë në Frankfurt

Më: 26 janar 2021 Në ora: 15:46
Foto ilustrim

Një burrë sulmoi dhe plagosi me thikë  disa njerëz në qytetin e Frankfurtit të martën në mëngjes, para se të arrestohej nga autoritetet.

Policia e Frankfurtit tha se asnjë nga viktimat nuk kishte lëndime të rrezikshme për jetën.

Një zëdhënëse e policisë tha se hetimi ishte ende duke vazhduar dhe ata nuk mund të lëshonin asnjë detaj në lidhje me sulmuesin. Ajo gjithashtu nuk e dinte sa njerëz ishin plagosur.

Transmetuesi lokal Hessenschau raportoi se incidenti ndodhi pranë stacionit kryesor të trenit të qytetit dhe se viktimat u dërguan në spitalet aty pranë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat