Ditën polic dhe natën hajdut, arrestohet efektivi i dyshuar për një seri ngjarjesh

Evropë

Ditën polic dhe natën hajdut, arrestohet efektivi i dyshuar për një seri ngjarjesh

Më: 27 janar 2021 Në ora: 09:36
Foto ilustrim

Policia gjermane ka vendosur në pranga një tjetër polic, i cili dyshohet për disa vjedhje.

Polici i arrestuar, i identifikuar si një 30-vjeçar,  dyshohet se ka kryer disa krime në provincën e Bavarisë, së bashku me një tjetër person, i cili gjithashtu është arrestuar.

Ish-polici, dyshohet se ka vjedhur me forcë një telefon celular më 14 janar, e më pas e ka ofruar atë për shitje në internet.

Po atë mbrëmje, ata grabitën një makinë nga një person në Swifurt.

Ditën pasuese, 30-vjeçari dhe miku i tij depërtuan në dritaren e një dyqani argjendarësh në Bamberg dhe grabitën bizhuteri me vlerë më shumë se 100 mijë euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat