Turqi/ 10.282 të shëruar dhe 9.205 raste të reja me COVID në 24 orë

Evropë

Turqi/ 10.282 të shëruar dhe 9.205 raste të reja me COVID në 24 orë

Më: 26 shkurt 2021 Në ora: 22:53
Turqi

Turqia raportoi 9.205 raste të reja me koronavirus, duke përfshirë 649 pacientë simptomatikë, dhe 74 vdekje të tjera në 24 orët e fundit.

Numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në mbi 2,6 milionë, kurse numri i të vdekurve në 28.432, sipas Ministrisë së Shëndetësisë. Rreth 10.282 pacientë të tjerë kanë fituar betejën e tyre kundër virusit, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në mbi 2,55 milionë.

Numri i pacientëve me COVID-19 në gjendje kritike qëndron në 1.195, treguan shifrat e fundit.

Mbi 32,93 milionë teste janë bërë në Turqi deri më tani, duke përfshirë 128.387 gjatë ditës së kaluar. Më 14 janar, Turqia nisi fushatë masive të vaksinimit kundër COVID-19.

Që nga dhjetori i vitit të kaluar, Turqia ka zbatuar kufizim të lëvizjes për të frenuar përhapjen e virusit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat