Britania e Madhe raporton 231 vdekje dhe 5.766 raste të reja me koronavirus

Evropë

Britania e Madhe raporton 231 vdekje dhe 5.766 raste të reja me koronavirus

Më: 9 mars 2021 Në ora: 18:56
Ilustrim

231 vdekje të tjera të koronavirusit janë regjistruar në Britaninë e Madhe në 24 orët e fundit, raporton Sky News.

Totali i vdekjeve është më i lartë se numri i së hënës prej 65 - dhe krahasohet me 82 të regjistruar të dielën - por të dhënat shpesh janë më të larta për shkak të “vonesës” gjatë fundjavës në shifrat e raportimit.

Numri i rasteve të reja të regjistruara në 24 orët e fundit është 5.766. Numri i përgjithshëm i vdekjeve në Britani të Madhe është 124.797 dhe numri i përgjithshëm i rasteve të regjistruara në të gjithë pandeminë është më shumë se katër milionë – 4.228.998.

Të dhënat e qeverisë britanike deri më 8 mars tregojnë gjithashtu për 23.773.959 vaksinime në Britaninë e Madhe deri më tash, 22.592.528 ishin dozat e para - një rritje prej 215.273 në një ditë më parë. Rreth 1.181.431 ishin doza të dyta, një rritje prej 38.788.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat