Policia gjermane po kërkon dorasin që vrau dy persona

Evropë

Policia gjermane po kërkon dorasin që vrau dy persona

Më: 17 qershor 2021 Në ora: 23:44
Policia gjermane

Policia gjermane po kërkon për një person të armatosur i cili qëlloi dhe vrau një burrë dhe një grua në Espelkamp, ​​një qytet i vogël verior pranë qytetit të Bielefeld.

Policia nuk ka lënë të kuptohet për ndonjë motiv për të shtënat. Ata thonë se nuk ka kërcënim për publikun.

Personi i armatosur i dyshuar është 52 vjeç, nga Diepenau. Policia e cituar nga DPA tha se burri që vdiq ishte në moshën 48 vjeç.

Gruaja ishte plagosur fatalisht dhe nuk mund të rikthehej në jetë, thanë ata, duke mos dhënë detaje të tjera në lidhje me viktimat.

Thuhet se policia tani po negocion me personin e armatosur për ta bërë atë të dorëzohet. Policia shtesë është bashkuar me kërkimin nga rajoni i Nordrhein-Westfalen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat