Fëmija i zhdukur italian, gjendet nga gazetari

Evropë

Fëmija i zhdukur italian, gjendet nga gazetari

Më: 24 qershor 2021 Në ora: 08:05
Foto

Një fëmijë i cili u zhduk në Itali është gjetur nga një reporter i dërguar për të mbuluar zhdukjen e tij, disa kilometra nga shtëpia e fëmijës.

Foshnja 21 muajshe u pa për herë të fundit në dhomën e tij të gjumit të hënën në mbrëmje dhe u raportua e zhdukur nga prindërit e tij të nesërmen.

Gazetari Giuseppe Di Tommaso dëgjoi zhurma nga një grykë afër rrugës ndërsa ishte duke shkuar për në shtëpinë e tyre të mërkurën, shkruan BBC.

Fëmija është dërguar në spital dhe thuhet se është mirë me shëndet.

Besohet se vogëlushi, i identifikuar si Nicola Tanturli, u zgjua në mes të natës dhe doli nga shtëpia.

Një helikopter dhe rreth një mijë njerëz, përfshirë policinë, zjarrfikësit dhe shpëtuesit alpinë ishin bashkuar në kërkimin për vogëlushin pasi ai u raportua i zhdukur në Palazzuolo sul Senio, afër Firences, sipas kryetarit të bashkisë lokale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat