Arrestohet prifti, akuzohet se përdhunoi një vajzë/ Materialet pornografike në kompjuter që tronditën policinë

Evropë

Arrestohet prifti, akuzohet se përdhunoi një vajzë/ Materialet pornografike në kompjuter që tronditën policinë

Më: 24 qershor 2021 Në ora: 13:02
Foto ilustrim

Lajmi për arrestimin e një prifti 49-vjeçar, i cili akuzohet për përdhunimin e një vajze të mitur shkaktoi tronditje në Agrinio, të Greqisë.

Mediet greke shkruajnë se prifti u arrestua pas një ankese nga një grua, që pretendonte se disa vjet më parë prifti kishte abuzuar seksualisht atë.

Autoritetet policore kryen një kontroll të befasishëm në shtëpinë e priftit 49-vjeçar, ku gjetën materiale pornografike të të miturve dhe foto specifike në kompjuterin e tij.

Një çështje penale është ngritur tashmë dhe prifti pritet të dërgohet sot në Prokurorinë e Gjykatës së Shkallës së Parë të Agrinio.

Prifti është shumë i njohur në zonë. Ai kryen detyrën në fshatra dhe informacioni i parë tregon se çështja ka shumë zhvillime dhe zhvillimet pritet të frikshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat