Kryeministri i Greqisë: Së shpejti do të shkruajmë fundin e pandemisë me armën e vaksinimit

Evropë

Kryeministri i Greqisë: Së shpejti do të shkruajmë fundin e pandemisë me armën e vaksinimit

Më: 28 korrik 2021 Në ora: 12:03
Kryeministri i Greqisë: Së shpejti do të shkruajmë fundin e pandemisë me armën e vaksinimit

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis është i sigurt se së shpejti vendi i tij do i japë fund pandemisë së COVID-19.

Mitsotakis thotë se arma e vetme është vaksina dhe ajo do të shkruajë fundin e pandemisë.

Greqia nuk do të shkojë më në masa të reja kufizuese edhe pse variant Delta prej kohësh qarkullon në vendin fqinj. Mitsotakis ka theksuar se vendi nuk do të mbyllet më për shkak të disa personave që nuk duan të bëjnë vaksinën.

Ai është zotuar se vetë do të bëjë fushatë ndërgjegjësimin që të gjithë grekët të bëjnë vaksinën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat