Britania regjistron numrin më të lartë të infektimeve në tre muaj

Evropë

Britania regjistron numrin më të lartë të infektimeve në tre muaj

Më: 21 tetor 2021 Në ora: 21:09
Ilustrim

Britania e Madhe ka regjistruar 52,009 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit. Ky është numri më i lartë ditor për më shumë se tre muaj.

Gjatë këtyre muajve shifra më e lartë ka arritur në 50,000.

Ndërkohë një ditë më parë sekretari i Ministrisë së Shëndetësisë paralajmëroi se rastet mund të shkonin deri në 100 mijë në ditë.

Ditët e fundit situata e pandemisë është përkeqësuar në Britani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat