Përplasje e përgjakshme në Greqi, 1 i vdekur dhe 7 të plagosur, mes tyre 6 policë

Evropë

Përplasje e përgjakshme në Greqi, 1 i vdekur dhe 7 të plagosur, mes tyre 6 policë

Më: 23 tetor 2021 Në ora: 08:10
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një i vdekur dhe shtatë të plagosur është bilanci i një përplasje me armë me policinë në qytezën Peramë të Greqisë.

Sipas mediave greke oficerët e policisë i kanë bërë shenjë një shoferi, i cili kishte në mjet edhe dy pasagjerë që të ndalonte për kontroll. Mirëpo, ai nuk i është përgjigjur thirrjes dhe ka shtuar shpejtësinë.

Për pasojë ka nisur një ndjekje e cila ka përfunduar në rrugën Elpidos, në Peramë.

Në atë moment drejtuesi i mjetit ka përplasur motorët e policisë dhe më pas efektivët kanë qëlluar.

Njëri nga tre personat humbi jetën, njëri u plagos rëndë lehtë. Po ashtu lëndime kanë marrë edhe gjashtë policë. Ndërsa personi i tretë që ishte në mjet, ka arritur të arratiset dhe është në kërkim.

Image
Pamje nga vendi i ngjarjes
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat