27 vjeçari i vë flakën vetës para Katedrales së Strasburgut

Evropë

27 vjeçari i vë flakën vetës para Katedrales së Strasburgut

Më: 16 nëntor 2021 Në ora: 23:45
Foto nga vendi i ngjarjes

Një 27-vjeçar i ka vënë vetes zjarrin para Katedrales së Strasburgut mbrëmjen e së martës, thanë zjarrfikësit.

Një autoambulancë e ka transportuar në spital rreth orës 18:45. Dhjetëra zjarrfikëse ndërhynë në një nga vendet më të vizituara në kryeqytetin evropian.

I riu i sëmurë mendor u arratis nga institucioni psikiatrik ku u shtrua për trajtim, thanë autoritetet lokale.

Më vonë ai u transferua në qendrën e djegieve në Metz.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat