Lajçak në Mal të Zi, takon zëvendëskryeministrin Abazoviq

Evropë

Lajçak në Mal të Zi, takon zëvendëskryeministrin Abazoviq

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 18:41
Miroslav Lajçak dhe Dritan Abazoviq

Emisari i BE-së, Miroslav Lajçak po qëndron në Mal të Zi ku ka takuar zëvendëskryeministrin Dritan Abazoviq.

Partia e Abazoviqit, Ura ka ndarë një fotografi të tyre në Twitter.

“Abazoviq me Lajcakun në Villa Gorica. Takim i zëvendëskryeministrit me Emisarin Special, Miroslav Lajçak”, thuhet në postim.

Lajçak ka vizituar paraprakisht Serbinë dhe Kosovës ku është takuar me liderët politikë të shteteve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat