Stambolli në alarm, shkatërrime të mëdha në qytet

Evropë

Stambolli në alarm, shkatërrime të mëdha në qytet

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 15:13
Pamje nga video

Erërat e fuqishme dhe reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar dëme të mëdha material në Stamboll.

Mediat lokale raportojnë se mjaft biznese dhe shtëpi private kanë pësuar dëmtime për shkak të erës së fortë, e cila ka shkulur struktura të ndryshme metalike të vendosura prej tyre duke i hedhur dhjetëra metra më tej.

Deri më tani raportohet për disa të lënduar prej shkëputjes së tendave dhe strukturave të ngjashme.

Për fat të mirë, deri më tani dëmet janë vetëm material përveç disa lëndimeve të lehta të pësuara nga qytetarë të Stambollit.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat