Mbi 7 mijë raste të reja me COVID në Greqi, shënohen 88 viktima në 24 orët e fundit

Evropë

Mbi 7 mijë raste të reja me COVID në Greqi, shënohen 88 viktima në 24 orët e fundit

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 16:53
Foto ilustrim

Në 24 orët e fundit në Greqi janë shënuar 7486 raste të reja me COVID.

Ndërkohë kanë ndërruar jetë 88 persona, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 18 157 në total.

Aktualisht po trajtohen në intubim 664 pacientë prej të cilëve 532 janë të pavaksinuar ose kanë marrë vetëm një dozë vaksine.

Përgjatë 24 orëve të fundit në spitale janë shtruar për të marrë trajtim mjekësor 394 pacientë të rinj të infektuar me COVID.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat