Izetbegoviq: Efektet e politikës së Dodikut mund të maten në miliarda e miliarda dëme

Evropë

Izetbegoviq: Efektet e politikës së Dodikut mund të maten në miliarda e miliarda dëme

Më: 2 dhjetor 2021 Në ora: 10:37
Bakir Izetbegovic dhe Milorad Dodik

Lideri i Partisë Demokratike për Veprim, Bakir Izetbegovic, ka thënë se forcat ushtarake ruse mund të vijnë në Bosnje e Hercegovinë vetëm si pjesë e EUFOR-it dhe në koordinim me atë se çfarë dakordohet në Presidencën e Bosnje e Hercegovinës dhe në asnjë formë tjetër.

Izetbegoviq duke komentuar shkrimin e gazetës ruse “Pravda” që ka përmendur mundësinë e dërgimit të forcave ajrore ruse në Bosnje për të ndihmuar Republikën Serbe, Izetbegoviq tha se “shpreson që gjërat të mos shkojnë në atë drejtim dhe se anëtari serb i presidencës boshnjake s’do ta sjell Bosnjen në raund të radhës”, shkruan Klix.ba.

“Efektet e politikës së tij mund të maten në miliarda e miliarda dëme që ai(Dodik) ka bërë për qindra e mijëra njerëz që e kanë lëshuar vendin.

Neve na nevojiten vetëm ushtritë në Bosnje e Hercegovinë, jo rusët që të vijnë në këtë mënyrë”, tha ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat