Britania raporton mbi 50 mijë raste të reja me COVID-19

Evropë

Britania raporton mbi 50 mijë raste të reja me COVID-19

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 17:43
Foto ilustrim

Mbretëria e Bashkuar ka raportuar më shumë se 50,000 raste të reja me COVID-19 për të dytën ditë radhazi.

Sipas të dhënave zyrtare, 50,584 infeksione të tjera janë regjistruar në 24-orët e fundit.

Gjatë së enjtes, u raportuan 53,945 raste të reja – shifra më e lartë ditore që nga mesi i korrikut.

Të dhënat tregojnë se 143 persona kanë vdekur brenda 28 ditëve nga COVID-19, shkruan Sky News.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat